Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Ужас! Шампион с Левски се самоуби

Бившият футболист на Левски Давид Бистрон се е самоубил на 34-годишна възраст, съобщиха медиите в Чехия, цитирайки брат му Даниел. Бистрон се е обесил, а преди това е написал и предсмъртно писмо. Юношата на Баник Острава премина в тима на Левски през 2008 година и помогна на "сините" да спечелят последната си до момента титла през сезон 2008/09 година. След това Бистрон се върна в родината си Чехия, където подписа с тима на Виктория Пилзен, с който спечели първенството и купата на страна, вкарвайки победния гол на финала. Освен това игра в групите на Шампионската лига, където дори отбеляза гол в 89-ата минута на Милан за историческото равенството 2:2

Снажният бранител бе забъркан в допинг скандал при участието си в Шампионската лига. Той изтърпя 24-месечно наказание заради употреба на непозволени стимуланти, след като даде положителна проба за метамфетамин на 23 ноември 2011 година след срещата от груповата фаза на Шампионската лига между БАТЕ Борисов и Виктория, която чехите спечелиха с 1:0. Попадението му срещу "росонерите" бе през декември 2011 година,
.

През сезон 2014/2015 година Бистрон беше част от тима на Сигма Оломоуц, но заради здравословни проблеми сложи край на професионалната си кариера си на 32 години, макар до миналия уикенд да е играл в аматьорски тимове в Швейцария, където е работил.

Вечното дерби (втора част) Чехът има 26 мача и два гола с екипа на Левски. 19 от тях са в последния шампионски сезон от "А" група, като именно в тях отбеляза и двете си попадения. Той има три мача за Купата на България и четири в европейските клубни турнири.

Левски смаза Спартак - фурор на юношата Цачев Попаденията му са на "Георги Аспарухов" при разгромните победи с 6:0 над Ботев (Пловдив) през август 2008 година (б.а. вкарва третото попадение), когато Емил Велев - Кокала дебютира начело на тима, както и при 5:0 над Спартак (Варна) през май 2009 година (б.а. вкарва второто попадение).

Вечното дерби (първа част) Бистрон е шампион на Чехия с екипите на Баник Острава през сезон 2003/2004 година, както и с Виктория Пилзен през сезон 2010/2011 година. Той е шампион на България с Левски през сезон 2008/2009 година, а също така носител на Купата на Чехия през 2010 година с Виктория.