Левски "София-Запад" на победа от титлата на България след драматичен първи финал

Отборът по футзал на Левски "София-Запад" спечели много драматично първия финал за шампионската титла на България. "Сините" на Иво Николов и треньора Ники Михов надделяха над градския първенец УНСС след изпълнение на дузпи, а в редовното време срещата завърши 2:2. Пред пълните трибуни в хандбалната зала на НСА, където бившите шампиони на България имаха сериозна подкрепа от Сектор "Б", за първи път излязоха в спор за титлата на страната два столични тима.

Левски София Запад - УНСС На почивката по-опитния състав на Левски водеше заслужено с 1:0, а точен бе Станислав Василев.

През втората част играчите на УНСС станаха по-опасни. Така след няколко минути игра Иван Стоилов вкара красив гол за 1:1. В средата на втората част "сините" си върнаха преднина от един гол, след като Владимир Бахъров се разписа за радост на голямата агитка на Левски.

Левски София Запад - УНСС Около пет минути преди края на мача, срещата бе прекъсната, тъй като от публиката бе хвърлен предмет по Иван Стоилов. Наложи се Иво Николов да успокоява феновете на отбора, за да може срещата да продължи.

В оставащите минути "сините" отстъпиха инициативата, като започнаха да пазят резултата, а последните четири минути, дори спряха да атакуват. Вратарят на УНСС седна на пейката, а Роберт Кендерян влезе да играе напред, като студентите играеха с числено предимство пред вратата на Левски. Градският първенец пробва няколко удара, но извън целта. Все пак 59 секунди преди края, именно Кендерян изравни. Той засече подаване и прати топката в мрежата за 2:2.

Левски София Запад - УНСС Малко преди това ветеранът Несторов получи жълт картон за грубо нарушение.

Така в оставащите секунди нов гол не падна, като победителят трябваше да се определи чрез изпълнение на три дузпи.

Първи зад топката застана Несторов, който стреля силно, но стражът на "червено-черните" спаси, като даде предимство на "студентите". Кендерян обаче стреля високо над гредата, а след това Мартин Марков с технично изпълнение даде аванс на Левски. Играещият треньор Иван Стоилов също пропусна за УНСС, а успеха за "сините" донесе голмайсторът на тима Йосиф Шутев.

Левски София Запад - УНСС Така Левски поведе с 1:0 във финалите, където се играе до две победи от три мача.

Утре в 19:00 часа отново в хандбалната зала на НСА ще се проведе вторият финал. При успех на УНСС, ще се играе трети двубой в неделя от 14:00. При победа за Левски, тимът ще стане шампион на България за втори път в своята история. Тимът воден от Иво Николов спечели титлата през 2010 година, след което участва в Шампионската лига, а през последните шест години, три пъти отстъпваше във финала за титлата.

Левски София Запад - УНСС ПЪРВИ ФИНАЛ ЗА ТИТЛАТА НА БЪЛГАРИЯ ПО ФУТЗАЛ - 2016/2017 година

ЛЕВСКИ СОФИЯ - ЗАПАД - УНСС 2:2 (2:0 при дузпите)

1:0 Станислав Василев - първа част
1:1 Иван Стоилов - втора част
2:1 Владимир Бахъров - втора част
2:2 Роберт Кендерян - втора част