Тихомир Желев се пребори за първи трофей от ИТЛ за 2017 година

Тихомир Желев, един от най-активните участници в Интерактив тенис, се пребори за първи трофей от ИТЛ за 2017 година. На финала на Седмия вечерен турнир „Лото“ в категория 250 той надделя след оспорван мач над Витан Витанов с 2:1 сета (2:4, 4:2, 8:6). Срещата се игра на централния корт на Националния тенис център и беше изпълнена с обрати и напрежение. Тихомир остана верен на защитния си стил, успя да разстрои стратегията на съперника си и заслужено се поздрави с победата. Въпреки че показа отлични атакуващи удари, Витан не успя да спечели първата си купа от ИТЛ и не беше доволен от представянето си.

Мачът започна в спокойно темпо, а съперниците разиграваха топките с усмивка. Витан се опитваше да противопостави на високите топки на Тихомир остри удари, а в четвъртия гейм проби подаването му и поведе с 3:1. Още в следващия гейм обаче Тихомир върна пробива, но когато дойде време да вземе собствения си сервис допусна две непредизвикани и една двойна грешка и загуби сета с 2:4. Вторият сет започна с три размени на пробиви, а 95 процента от топките се разиграваха от задна линия. Витан засили значително началния си удар, а Тихомир прецизира ударите си и сведе непредизвиканите си грешки до минимум. Кратък спор за резултата в третия гейм изнерви Витан до крайна степен и доведе до няколко непредизвикани грешки и резултат 3:1 в полза на съперника му. При 3:2 Тихомир изоставаше с 15:40, но успя да се мобилизира и след като няколко пъти разкара противника по цялата широчина на корта спечели втория сет с 4:2. В третия тайбрек сет Витан върна спокойствието си и поведе с 5:1. И когато публиката очакваше да затвори срещата в своя полза той направи няколко грешки, а при 6:5 Тихомир успя да стигне пръв до мачбол. Витан отрази опасността и изравни, но при 7:6 Тихомир показа железни нерви и спечели сета и срещата.

„Не можах да следвам плана си, който беше да играя малко по-агресивно – каза след срещата Витан. – Не усещах топката и направих доста тактически грешки на мрежата. Очаквах, че там ще спечеля по-лесно повече точки. Не съм доволен. Това не е моята игра, но днес Тихомир показа повече класа. Не губя мотивация от подобни загуби, просто не трябваше да се подлъгвам по стила на игра на съперника.“

„Доволен съм от резултата, но трябва да подобря играта си – коментира Тихомир след победата. – Постоянство не ми липсва, но би било добре да наблегна на атакуващите удари и да завършвам топките. Участвал съм в най-дългото разиграване при аматьорите в България – седем минути и 40 секунди, и 421 удара. Тогава загубих точката и мача. Но аз съм от хората, които се борят до последно. Тази вечер усетих, че противникът е много стабилен и агресивен. По-скоро го изморявах, за да настъпи моя момент и в най-решителните точки да го обърна. Успях да го направя - независимо че губех тайбрека с 1:5 стратегията ми проработи. Спечелих с постоянство и борбеност.“

Вечерните турнири „Лото“ продължават с първия Мастърс за 2017 година, който е във формат 2 от 3 сета. Записването е отворено до 19 май, а срещите ще се играят на Националния тенис център от 25 май. Повече подробности може да научите на сайта на Интерактив тенис http://www.interactive-tennis.com/.