Тотнъм съсипа шампиона Лестър в шоу на Хари Кейн (видео)

Тотнъм разгроми като гост действащия шампион Лестър с 6:1 в отложен двубой от 34-ия кръг на Премиър лийг, а нападателят на "шпорите" Хари Кейн се разписа на четири пъти и излезе начело в класирането при голмайсторите, като вече има две повече от Ромелу Лукаку  от Евертън.

С дубъл за лондончани на "Кинг Пауър Стейдиъм" се отчете кореецът Сон Хюн-Мин, който вкара в 36-ата и 71-ата минута, преди да бъде заменен. За домакините почетно се разписа Бен Чилуел в 59-ата минута.

С победата Тотнъм събра 83 точки и заема второто място в класирането, докато Лестър е 11-и с 43. Лондончани изравниха рекорда си най-убедителен успех като гост, като повториха резултатите от двубоите със Стоук Сити през 1951 и Уест Хам от 1962 г.

Лестър изигра изключително слаб мач, като остави инициативата на гостите още от самото начало. "Шпорите" започнаха обещаващо и откриха резултата в 25-ата минута, когато Алдервейрелд с далечно подаване прехвърли отбраната на "лисиците" и намери Сон, който овладя топката и върна към Кейн, който не сбърка. Десетина минути по-късно и Сон се разписа с удар от въздуха. След почивката гостите намалиха темпото, което позволи на Лестър да изравни чрез Бен Чилуел, което отново ги раздвижи и до края съсипаха своя съперник.

В 63-ата минута Кейн направи 3:1 след разбъркване в наказателното поле на Лестър, а в 71-ата Сон окончателно съсипа домакините. Излизането му от игра не повлия на "шпорите", които стигнаха до нови два гола чрез Кейн в 89-ата и 91-ата минути.