Коджабашев победи №3 в световната ранглиста на СП

Денислав Коджабашев (Клас 10) записа втора победа над именит съперник на Световното отборно първенство по тенис на маса за хора с увреждания в Братислава, но България отстъпи и на Франция с 1-2. На старта на шампионата варненецът победи Кристиян Гардош с 3-1 гейма и взе реванш за отпадането си от него на четвъртфинала на Параолимпийските игри в Рио де Жанейро през миналата година, но родният състав загуби с 1-2 от Австрия.

Вчера Коджабашев постигна успех и над третия в световната ранглиста Матео Бохеас с 3-1 гейма, но България отстъпи на Франция с 1-2. Другият българин на първенството е Йордан Митев (Клас 8).

Днес родните състезатели отстъпиха и на силния състав на Русия с 1-2.

След края на участието си българската група, водена от треньора Асен Асенов, се срещна с посланика на Република България в Словашка република Йорданка Чобанова.