Дунав направи огромна крачка към Европа (видео)

Отборът на Дунав (Русе) записа изключително важен успех с 2:1 над Черно море в Каварна. Играчите на Веселин Великов за пореден път доказаха, че резултатите, които записват до този момент през сезона в Първа лига не са случайни. Днес “драконите” надиграха “моряците” и заслужено дръпнаха с три точки в битката за четвъртото място, което може да им даде право да участват в бараж за класиране в Европа.

Първото попадение в срещата падна в 17-ата минута, когато Мирослав Будинов наказа Емил Михайлов. В 56-ата минута Михаил Венков изравни резултата, а крайният резултат оформи Бранимир Костадинов, който донесе важните три точки за Дунав.

Самата среща започна добре за домакините. След само 120 секунди "моряците" можеха да открият резултата. Тодор Паланков центрира в наказателното поле към непокрития Мартин Костадинов, който засече топката с глава, но ударът му мина далеч от целта.

В 17-ата минута "драконите" откриха резултата на стадиона в Каварна. Халфът на тима Васил Шопов задържа добре кълбото, след което изведе перфектно Самир Аясс, който също показа класа, доставяйки топката на празна врата към Мирослав Будинов. Стрелецът не се забави и наказа Черно море.

Секунди след това играчите на Георги Иванов получиха възможност да изравнят. Иван Коконов нахлу в наказателното поле, стреля, но Антонов изби топката, а след това Хубчев изчисти. В 38-ата минута Дунав бе изключително близо до втори гол в мрежата на Михайлов. Мирослав Будинов направи мощен пробив отдясно, след което върна топката около дузпата, където бе Диян Димов, който без подготовка шутира, но опитът му мина на сантиметри от целта. Това бе поредната много красива атака за гостите от Русе.

Втората част започна по-добре за Черно море и логичното се случи в 56-ата минута, когато капитанът на отбора Михаил Венков изравни. Опитният бранител вкара във вратата на Станислав Антонов с мощен удар от воле.

Радостта за "моряците" обаче бе твърде кратка. В 60-ата минута Васил Шопов се озова по десния фланг, атакуващият халф проби и центрира в наказателното поле, където Бранимир Костадинов засече кълбото в мрежата на домакините.

Малко по-късно Шопов отправи страховит удар от над 23 метра, който обаче се размина на сантиметри от вратата на Емил Михайлов.

След попадението на Костадинов “драконите” затвориха играта и не позволиха на футболистите на Георги Иванов-Гонзо да създадат голово положение пред вратата на Станислав Антонов. В следващия кръг Дунав приема Левски, а “моряците” гостуват в Пловдив на Локомотив.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 1:2