Етър направи крачка към десета титла в женското хандбално първенство (видео)

Шампионът Етър победи Бъки в Габрово с 28:23 (14:13) в първи финален плейоф на женското хандбално първенство. Така великотърновки се доближиха на един успех от юбилейна десета шампионска титла, която могат да спечелят в домакинството на съперника в събота от 18 часа. Възпитаничките на Йонка Генчева се стремят и към дубъл, след като спечелиха купата на България.

Първият плейоф за титлата започна с леко превъзходство на домакините, които на няколко пъти повеждаха с два гола, но след силна игра в края на полувремето Етър направи обрат и се оттегли на почивка с гол аванс. В началото на второто полувреме Бъки дръпна със 17:14, но постепенно Етър започна да намира играта си и със здрава защита направи серия от пет безответни гола до 21:19.

Силен мач направи Десислава Николова, която спаси пет дузпи на вратата на гостите и имаше важни намеси в ключовите моменти. В прекия сблъсък между лидерките на двата състава Силвана Савич от гостите имаше предимство срещу Лидия Ковачева, като сръбкинята завърши с 15 гола, докато българката отбеляза девет. От Етър с пет попадения се отличи Даниела Коцева, а за Бъки с осем гола завърши Силвия Атанасова.