Литекс разби Трявна и вече мисли за Втора лига

Литекс разгроми в Ловеч Трявна с 6:1 в среща от 26-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска лига. Изразителният успех осигури на практика изкачване на селекцията на Живко Желев във Втора професионална лига. След днешната загуба на Кариана (Ерден) във Видин, ловчанлии вече имат 7 точки аванс преди оставащите 4 кръга до края, в последния от които ерденци ще почиват.

Днес Литекс уби интригата само за половин полувреме. От 15-ата до 39-ата минута последователно се разписаха Антоний Балъков, Искрен Писаров, Атанас Курдов, Руслан Иванов и Методи Костов. След почивката топката отново бе пред вратата на гостите, но домакините вече намалиха оборотите. Въпреки това пропуснаха да вкарат още. В 70-ата минута Алекс Сгрипаров реализира почетното попадение за Трявна. Накрая Балъков оформи окончателното 6:1.

Северозападна Трета лига – резултати и голмайстори – XXVI кръг

Партизан (Червен бряг) – Севлиево (Севлиево)    1:1
0:1-Петров-23 мин, 1:1-Бърканичков-63 мин..

Бдин (Видин) – Кариана (Ерден)    2:0
1:0-Георгиев-44 мин, 2:0-Кирилов-66 мин..

Академик (Свищов) – Мизия (Кнежа)   3:0
1:0-Гинчев-20 мин, 3:0-Кристиян Иванов-65, 73 мин..

Литекс (Ловеч) – Трявна (Трявна)    6:1
1:0-Балъков-15 мин, 2:0-Писаров-24 мин, 3:0-Курдов-27 мин, 4:0-Руслан Иванов-28 мин, 5:0-Костов-39 мин, 5:1-Сгрипаров-70 мин, 6:1-Балъков-86 мин..

Първа атомна (Козлодуй) – Павликени (Павликени)   2:0
1:0-Данчев-80 мин, 2:0-Вълков-89 мин..

Ювентус (Малчика) – Вихър (Славяново)    2:2
0:1-Скорчев-2 мин, 1:1-Дюлгеров-7 мин, 1:2-Систов-43 мин, 2:2-Малинов-78 мин. /дузпа/.

Янтра (Габрово) – Ком (Берковица)   8:2