Леганес измъкна спасителната точка на "Сан Мамес"

Отборите на Атлетик Билбао и Леганес направиха 1:1 в мач от 37-ия кръг на испанското пъренство. Точката осигури на тима от мадридското предградие историческо първо оставане в Ла Лига. Ариц Адурис откри резултата в полза на баските (13), а Александър Шимановски изравни в 61-ата. Тимът на Ернесто Валверде остава шести и ще трябва да се бори за място в Лига Европа в последния кръг при гостуването си на Атлетико Мадрид.

Гостите бяха попарени в 13-ата минута. Голаджията на баските Адурис вкара 16-ия си гол в Ла Лига. Икер Муниан направи хубав рейд, Микел Баленсиага стреля, а Адурис беше на точното място в малкото наказателно поле. В 35-ата вратарят на гостите Шампание отрази добър шут на Адурис.

"Лос пепинерос" започнаха по-добре втората част и в 52-ата изпуснаха шанс за изравнявне, след като Унай Бустинса пробва рефлекса на Кепа Арисабалага. В 61-ата Габриел блесна с брилянтен извеждащ пас и голаджията на Лега Шимановски изравни - 1:1. Най-чистата възможност за гол до края беше в 85-ата минута, когато след шут на Адурис топката облиза гредата.