Сампдория не успя да измие срама

Сампдория стигна само до 1:1 при домакинството си на Киево в мач без значение от 36-ия кръг на Серия “А”, с което не успя да се реваншира за унизителната загуба с 3:7 от Лацио преди седмица. Фабио Куалярела откри в 11-ата минута след грешка на вратаря на гостите, но малко по-късно напусна с контузия. Секунди след началото на второто полувреме Роберто Инглезе изравни с красиво изпълнение от въздуха.

“Моряците” доминираха до края на двубоя, но не успяха да стигнат до второ попадение, с което вече нямат успех в шест поредни срещи.

Две минути преди края Лукас Торейра стреля в гредата, което беше най-чистата възможност за Самп.

И двата тима отдавна доиграват сезона, като се намират съответно на 10-о и 12-о място в класирането.