И без Тонев Кротоне продължи невероятния рейд към оцеляването

Кротоне без Александър Тонев в състава си продължи невероятния си рейд към излизане от зоната на изпадащите в дебютния си сезон в Серия А. Отборът на юношата на ЦСКА спечели с 1:0 домакинството си на Удинезе и се доближи само на точка от спасителната 17-а позиция в класирането след изиграване на 36 кръга.

Победният гол в мача реализира шведът Маркус Кристер Роден в 18-ата минута, като любопитното бе, че той бе единственият чужденец в стартовия състав на Кротоне, а в миналия кръг успехът донесе друг такъв - Александър Тонев, който стана герой с красивото си попадение за 1:0 над Пескара.

Откакто отстъпи с 0:1 на Фиорентина на 19 март Кротоне записа вече седем мача без поражение, от които е спечелил цели пет, за да направи наистина съвсем реални шансовете си да оцелее в елита.

18-ият Кротоне събра 31 точки - само 1 по-малко от Емполи, който по същото време загуби с 2:3 визитата си на Каляри. Отборът на Ивайло Чочев Палермо няма надежда за спасение, но пък помогна на Кротоне, побеждавайки Дженоа с 1:0, с което “грифоните” останаха с 33 пункта на 16-ата позиция.

Удинезе пък остава 11-и с 44 точки, като за първи път от октомври 2013 година загуби трето поредно гостуване в Калчото.

В 18-ата минута Марчело Трота направи хубаво двойно подаване с Налини и се впусна в пробив по лявото крило, след което центрира отлично по земя за непокрития в наказателното поле Маркус Роден. Шведът, който бе единственият чужденец в стартовия състав на Кротоне, засече по най-добрия начин с едно докосване и прониза мрежата на фриуланите за 1:0.

В 37-ата минута Диего Фалчинели пропусна златна възможност да увеличи преднината на домакините, след като бе изпуснат от защитата и изскочи сам срещу вратаря. Той овладя топката на гърди след хубав прехвърлящ пас на Барберис, но стреля в обсега на Симоне Скуфет и стражът успя да избие в корнер.
Това бе единствената от иначе многото на брой добри атаки на Кротоне, която завърши с удар към вратата на Удинезе, а те от своя страна бяха безидейни и предсказуеми до почивката.

Все пак след почивката поведението на гостите от Удине се промени коренно и те дори стигнаха болезнено близо до изравняването в 55-ата минута, след като имаше период, в който  изпълниха пет корнера един след друг. При разбъркване пред малкия пенал топката бе пратена заплашително към мрежата, но с помощта на технологията не остана съмнение, че гол няма.

Кротоне се постресна от тази възможност на съперника и нареди две чисти положения пред вратата на Скуфет. Първо Трота пропиля от изгодна позиция в 60-ата, а в 64-ата Алеандро Рози с глава от няколко метра пред вратата разтресе напречната греда.

До края на срещата не се създадоха кой знае колко интересни ситуации и Кротоне удържа стихийния финален натиск на "зебрите", за да се поздрави с емоционална и заслужена победа, която поддържа мечтата за спасение.