Каляри запали жарта под краката на Емполи

Отборът на Каляри победи с 3:2 борещия се за спасение Емполи, с което вгорчи живота на играчите на Джовани Мартушиело. Три гола за "рособлу" през първите 45 минути, докараха до отчаяние гостите от Емполи, но след почивката те имаха достойна реплика.

Марко Сау и Диего Фариас (2) направиха 3:0 за Каляри, но чрез Миха Заич и ветерана Масимо Макароне "адзурите" добутаха нещата до 3:2. За повече обаче нямаше време и така Емполи ще трябва да хвърля доста пот, за да се спаси от изпадане. Към днешна дата съставът на Мартушиело е само на точка пред Кротоне на Александър Тонев в битката за спасение.