Стана ясен и третият изпадащ от Премиър лийг (видео)

Хъл Сити е третият изпадащ отбор от Премиър лийг. Това стана ясно кръг преди края, след като "тигрите" загубиха с 0:4 гостуването си на Кристъл Палас. Уилфред Заха (3') и Кристиан Бентеке (34') дадоха комфортен аванс на "орлите" още до почивката. Лука Миливоевич (85'-от дузпа) и Патрик ван Аанхолт (90') добавиха още два гола през второто полувреме.

Двубоят започна лошо за гостите, които още в третата минута изоставаха в резултата след груба грешка на Ранокия, който не успя да изчисти в отбрана едно балонно центриране от Таунзенд. Това даде шанс на Заха да остане очи в очи с Якупович и да открие резултата. В 34-ата минута Бентеке удвои, след като засече с глава центриране от корнер на Пънчиън.

В 84-ата минута Майкъл Доусън фаулира Шлуп в наказателното поле. Миливоевич бе точен от бялата точка, с което покачи на 3:0. В последната минута Ван Аанхолт оформи крайния резултат, след като получи от Макартър и промуши топката между краката на Якупович.

Хъл Сити остава на 18-о място с 34 точки - четири под спасителната зона. Така "тигрите" се присъединиха към Съндърланд и Мидълзбро, които също ще играят в Чемпиъншип през следващия сезон. Кристъл Палас и през следващия сезон ще играе в елита. Лондончани имат вече 41 точки.