Швейцария с обрат срещу световния шампион Канада

Швейцария победи с 3:2 след продължение Канада в мач от група Б на Световното първенство по хокей на лед. Канадците остават на върха в класирането, докато Швейцария измести засега Чехия от 2-ото място. Канада поведе набързо с 2:0 още в самото начало, като Райън О'Райли откри резултата в 5-ата минута при наказание на противника и асистенция на Мич Марнър. Марнър удвои преднината на защитаващите титлата си от последните две първенства канадци само след 2 минути игра.

В 7-ата минута на третата част Майк Матисън от Канада беше наказан заради забавяне на играта, а Фабрис Херцог се възползва и върна едно попадение. Само след три минути Венсан Праплан изравни, а Херцог в продължението вкара за пълния обрат в двубоя.

В среща от група А домакините от Германия разгромиха с 4:1 вече изпадналия в Дивизия 1 състав на Италия, но все още не могат да се похвалят със сигурно класиране в топ 8. Кристиян Ерхоф, Матиас Плахта, Яник Зайденберг и Доминик Кахуун вкараха за Германия. Микеле Маркети изравни за 1:1 за италианците. Първи мач след пристигането си от Северна Америка изигра Леон Драйсайтъл. Германия в момента си поделя 4-ото място в потока с Латвия, като и двата отбора имат по 9 точки.