Балкан изпусна лидера в Радомир

Лидерът в Югозападната трета лига Струмска слава се спаси в последната секунда от сензационно поражение. Насред Радомир домакините стигнаха до равенство 1:1 с Балкан (Ботевград) в мач от 31-ия кръг на първенството с гол в 98-ата минута.

Напълно нормално, играчите на водача в класирането имаха инициативата през почти цялата среща, но гостите създадоха няколко много опасни положения. Цветелин Цаковски от "зелените" изпусна сам срещу вратаря през първата част. Пет минути преди края на мача Струмска слава остана с човек по-малко. Балкан повярва, че може да вземе нещо повече от този мач, като създаде ново голово положение, което Ивайло Златев пропусна.

Въпреки това в 91-ата минута Здравко Атанасов вкара рядко срещан гол от центъра на терена и даде аванс на Балкан. Домакините се хвърлиха в атака, за да стигнат поне до точката, като късметът им се усмихна в последната секунда на продължението.

Играчите на Балкан имаха претенции за начина, по който дойде изравняването, но въпреки това играещият треньор Иван Редовски бе доволен от своите.

"Така Балкан затвърди доброто си представяне напоследък и показа, че традициите не са забравени и всеки отбор в тази група трябва да се бои от него", сподели той пред balkanec.bg.

В последните пет мача в първенството Балкан има 13 точки, като няма друг отбор в групата, който може да се похвали със същото постижение. Балканци останаха на 13-то място с 36 точки, докато Струмска слава има 79 точки, но преднината пред Септември (Симитли) стана само две точки. До края на сезона остават три кръга.