Гилотинираните Осасуна и Гранада изиграха мач за честта (видео)

Изпадналите от Примера дивисион Осасуна и Гранада изиграха среща без голяма значение, завършила 2:1 за наварци. Двубоят от предпоследния кръг на испанското първенство беше единствено битка за това кой да завърши 19-и и кой последен в класирането. Джон Мондрагон (24) и Кенан Кодро (75) отбелязаха за памплонци пред малко над 13 хиляди зрители на "Ел Садар". За андалуския тим се разписа Адриан Рамос (41).

И двете попадения преди почивката паднаха след статични положения. В 24-ата минута защитата на южняците не изчисти добре след корнер и Джон Мондраган шутира от осем метра, матирайки Гийермо Очоя. В 41-ата Адриан Рамос отбеляза с глава след центриране от пряк свободен удар на Андреас Перейра. Рамос насочи по диагонала от около 13 метра.

През втората част срещата вървеше без голови положения. В 75-ата бившият играч на ЦСКА Никола Вуядинович стреля с глава след корнер, вратарят на гостите изби и Кенан Кодро добави в мрежата от три метра - 2:1. В края момчетата на Тони Адамс натиснаха, но безуспешно.

Кръг преди края Осасуна задмина Гранада.