Саутхамптън се върна към победите след успех срещу огорчения Мидълзбро (видео)

Саутхамптън победи с 2:1 вече изпадналия Мидълзбро на "Ривърсайд". Джей Родригес (42') засече от движение центриране на Шейн Лонг, откривайки резултата. Нейтън Редмънд (57') удвои след много техничен удар в горния ляв ъгъл на вратата. В 63-ата минута Брад Гузан фаулира Лонг в наказателното поле. Потърпевшият изпълни дузпата, но стреля над вратата. В 72-рата минута Патрик Бамфорд засече с глава центриране от корнер на Виктор Фишер, с което оформи крайния резултат. Това бе първи гол за нападателя след завръщането му в Мидълзбро през януари. В края Фрейзър Фостър спаси опасен удар на Чембърс, лишавайки Боро от изравнително попадение.

Така Мидъзлбро загуби и последния си мач на "Ривърсайд" в Премиър лийг. Саутхамптън е на девето място с 45 точки.