Суонзи доближи оцеляването (видео)

Суонзи постигна изключително важна победа в борбата за оцеляване. Тимът от Уелс спечели с 2:0 при гостуването на изпадналия Съндърланд и вече имат преднина от четири точки пред 18-ия Хъл. Фернандо Йоренте откри резултата в 9-ата минута, а в края на първото полувреме Ноутън удвои аванса на гостите. Отборът на Дейвид Мойс в 10-и пореден мач като домакин във Висшата лига е без победа.

Още в деветата минута Суонзи поведе. Центриране на Сигурдсон от фаул бе засечено с глава от Фернандо Йоренте. Вратарят на домакините Джордан Пикфорд също имаше заслуга за попадението, тъй като излезе неразчетено. След гола гостите доминираха, а съперникът им не оказваше особена съпротива.

Чак към края на полувремето "черните котки" показаха признаци на живот. Те обаче получиха втори гол в добавеното време на първата част. Кайл Ноутън отбеляза първото си попадение за тима, след като нахлу в наказателното поле и разстреля Пикфорд.

Доста празни места се забелязваха на "Стейдиъм ъф Лайт", но дошлите фенове изпратиха с освирквания любимците си на почивката. След като играчите на Дейвид Мойс продължиха да играят слабо и след почивката в средата на второто полувреме още една част от феновете напуснаха стадиона. Съндърланд постепенно подобри представянето си, но пропусна създадените възможности. Суонзи пък относително спокойно доигра мача.