Ман Сити се отърва след отменена дузпа в полза на Лестър (видео)

Манчестър Сити постигна много важен успех в битката за топ 4, след като победи с 2:1 Лестър на "Етихад Стейдиъм". Давид Силва (29') и Габриел Жезус (36'-от дузпа) реализираха попаденията в полза на "гражданите", а Шинджи Оказаки (42') намали за миналогодишния шампион. Двубоят ще се запомни с две дискусионни ситуации по отношение на съдийските решения. Първият гол на домакините можеше да бъде отменен заради засада, която не бе отчетена. В 77-ата минута пък Риад Марез изравни от дузпа, но попадението му бе отменено заради куриозно подхлъзване на алжиреца, който докосна два пъти топката. По правилник в такава ситуация трябва да се отсъди непряк свободен удар в полза на другия отбор, каквото бе и решението на Робърт Медли.

За първи път в Премиър лийг мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола заложи на непроменен стартов състав. Серхио Агуеро бе на скамейката за началото. Габриел Жезус отново стартира на върха на атаката. Анди Кинг и Бен Чилуел започнха за Лестър. Даниел Дринкуотър и Роберт Хут пропуснаха двубоя заради контузии.

Двата тима изиграха динамично първо полувреме с открит футбол и три гола. Давид Силва откри резултата в 29-ата минута след слаб, но точен удар с левия крак. Гостите бурно оспориха редовността на това попадение, защото Рахим Стърлинг бе в положение на засада при изстрела на Силва, като английският национал посегна да играе с топката, но не успя да я докосне. След консултация със страничния рефер Робърт Медли зачете гола. В 35-ата минута Баналаун фаулира Сане в наказателното поле. Туре Яя, който днес има рожден ден, поиска да изпълни дузпата, но в крайна сметка Габриел Жезус взе топката и реализира безкомпромисно - 2:0. Три минути преди края на частта Шинджи Оказаки намали след много хубаво изпълнение, при което засече от въздуха центриране отляво на Олбрайтън.

В началото на втората част Олбрайтън пропусна добра възможност да изравни резултата. В 66-ата минута Фернандиньо удари с лакът в лицето Марк Олбрайтън, който дори не получи фаул в тази ситуация. Не изгледаше, че ударът е умишлен, но лицето на халфа на Лестър не изглеждаше никак добре след този инцидент.

В 76-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след нелепо нарушение на Клиши срещу Марез. Спорно обаче бе дали въпросното нарушение не беше извън наказателното поле.

Алжирецът изпълни и топката се озова във вратата на Кабайеро, но се оказа, че играчът на Лестър докосна два пъти топката при изпълнението на 11-метровия наказателен удар и Роберт Медли правилно не зачете попадението, отсъждайки непряк свободен удар в полза на домакините.

Манчестър Сити вече е на трето място с актив от 72 точки - две повече от Ливърпул. Лестър е девети.