Легендата Камбуров отново матира Левски (видео+галерия)

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Мартин Камбуров изведе тима си до нова победа над Левски. "Смърфовете" надделяха с 2:1 над "сините" в мач от 32-ия кръг на Първа лига пред малко зрители на "Лаута". Голмайсторът на "черно-белите" пък се превърна в легенда, като вече има 186 гола в родния елит, изпреварвайки иконата на клуба - Христо Бонев (185 гола). Освен, че е голмайстор номер 4 в историята на родното първенство, той вкара рекордното си 15-то попадение във вратата на 26-кратните шампиони. Играчът с номер 11 на пловдивчани продължава да бъде истински кошмар на Левски, като този сезон вече три пъти е пращал топката в мрежата на столичани.

Камбуров даде аванс на Локо в 32-ата минута, когато се възползва от отлична контраатака. Страхотен гол от фаул на Мехди Бурабия в 57-ата минута възстанови равенството, но резервата Стефан Йевтовски донесе победата с плътен удар в 64-ата минута. Интересното е, че това бе неговото дебютно попадение за клуба в първенството.

Победата остави Локо (Пд) на шесто място с 45 точки, но Дунав и Черно море са само с точка аванс, докато "сините" останаха трети с 59 точки, а утре ЦСКА-София ще може да увеличи преднината си пред Левски на три точки.

Локомотив Пд - Левски 2:1 Треньорът на Локо Войн Войнов направи две промени от загубата с 0:3 от Лудогорец. Вместо наказания Димитър Велковски и Димитър Везалов, започнаха Пауло Серджо и Димо Бакалов. Николай Митов пък стартира със същите 11, които започнаха срещата с Черно море (1:0). Така Александър Александров отново бе капитан, а младият Ивайло Найденов си партнираше с Мехди Бурабия пред защитата.

Още в първата минута Илко Пиргов направи страхотно спасяване. Вратарят първо изби силен удар на Нар, но при добавката Божидар Краев стреля от няколко метра към вратата, Пиргов обаче с котешки рефлекс спаси.

В 20-ата минута отлична контраатака на "смърфовете" завърши със спасяване на Ники Кръстев. Стражът спаси удар на Каммбуров, който получи малко дълго топката от Кики. Последва още един пропуск с глава на Камбуров.
Локомотив Пд - Левски 2:1
Гостите имаха инициативата, но домакините действаха на контраатаки, като в 32-ата минута поведоха. Това се случи след отлична контраатака, която стартира след корнер на столичани. Играчите на Левски тръгнаха да правят заучено положение, но Сукуна се спъна, а след това Крумов с хубаво 40-метрово подаване намери Кики, който изведе Бакалов зад защитата. Последният напредна и центрира, а връхлитащият Камуров матира Кръстев, докато цялата защита на 26-кратните шампиони бе разпиляна.
Локомотив Пд - Левски 2:1 На трибуните пък Бонев бе сред най-щастливите, въпреки че рекордът му бе подобрен.

В 38-ата минута Мехди Бурабия с бомбен шут от 25 метра разтресе горната греда, като се размина с попадение.

Локомотив Пд - Левски 2:1 На почивката Митов смени един младок с друг. Станислав Иванов застана на върха на атаката, а Найденов остана в съблекалнята. Краев пък бе върнат в халфовата линия.

Столичани започнаха по-активно, а Йевтовски смени Пауло Сержио. В 57-ата минута Левски стигна до равенство. Иванов изигра добре топката, след което подаде на Нар, който намери Краев, а последният бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Бурабия, който не остави шансове на Пиргов със страхотно изпълнение, пращайки топката във вратата ни бившия си тим.

Локомотив Пд - Левски 2:1 Голът е негов втори със синята фланелка. Още при следващата атака гостите можеха да стигнат до пълен обрат. Иванов стреля, но напълно неориентираният в срещата Сукуна изби топката пред Пиргов.

Малко след това се стигна до корнер за Локомотив, а след него отново домакините излязоха напред в резултата. Яблонски изби центрирането в краката на Йевтовски, който бе оставен непокрит и се възползва от поредната грешка в синьо. Македонецът стреля силно и прониза Кръстев от 17 метра.

Локомотив Пд - Левски 2:1 Този гол шокира столичани, които не успяха да се организират в следващите минути. Тимът на Митов се опита да стигне до равенството, но така и не успя да излезе на чиста позиция, като тимът се обърка и накрая записа втора загуба от "смърфовете" през този сезон от четири мача. Първата бе на "Герена", когато отново с 2:1 Локомотив спечели, а така спря положителната серия на "сините" в първенството на стадион "Георги Аспарухов".

Първата среща през юли пък завърши 2:2 на "Лаута",
а единствената победа за столичани бе с 5:0 в старта на шампионския плейоф, когато Божидар Краев вкара четири попадения.

Локомотив Пд - Левски 2:1 Така Войнов за втори път в кариерата си победи любимия си Левски. Първият път бе през 2004 година, когато водеше Родопа (Смолян), а момчетата му отново спечелиха с 2:1.
Поражението бе второ в плейофите за "сините", които последните пет мача имат едва една победа в шампионата.

Локомотив Пд - Левски 2:1 Във вторник на Левски предстои домакинство на Лудогорец, а второто място е все по-далеч. "Смърфовете" пък след първата си победа на "Лаута" над столичен тим през този сезон ще гостуват на "Българска армия" на ЦСКА-София, където през есента победиха с 1:0.