Берое громи и се натресе на Ботев Пд - ето всички двойки за директните елиминации (видео)

Берое разгроми Нефтохимик с 3:0 и спечели първото място в група "Б" на втората осмица. Резултатът откри Венцислав Василев в 29-ата минута, а Антон Карачанаков удвои седем минути преди края на първата част. В 61-ата минута Асен Георгиев вкара трети гол.

С този успех заралии си осигуриха домакинско предимство в първия кръг на плейофите за Европа, където ще срещнат Ботев (Пловдив) заел второто място в група "Б" на втората осмица. Това значи, че тимът от Стара Загора ще е домакин в реванша. Другата двойка в баражите за Лига Европа е Пирин - Верея.

Иначе днешната среща започна със сериозен домакински натиск. Заралии имаха на четири пъти добри възможности да открият резултата, но Салмикиди, Мапуку и Венци Василев не сполучиха. В 24-ата минута Мапуку бе изведен зад отбраната на гостите, овладя добре топката и я върна към Карачанаков, който стреля силно от 16-17 метра, но високо над вратата.

Така си стигна до 29-ата минута, когато Берое получи право да изпълни пряк свободен удар на 25 метра фронтално срещу вратата на Нефтокимик. Зад топката застана Антон Карачанаков, който със страхотен шут нацели дясната греда, а при добавката Венци Василев вкара в празната врата.

Само две минути по-късно Живко Петков можеше да изравни след хубаво извеждащо подаване на Симеон Русев, но шутът му попадна в ръцете на Михаил Михайлов.Това бе първато по-сериозно положение за бургазлии.

В 34-ата минута Берое като по чудо не удвои. Салмикиди осъществи страхотен пробив отляво, който завърши с пас към непокрития Карачанаков. Нападателят шутира без забавяне, но Василев изби.

Нищо не бе в състояние да спаси Нефтохимик в 38-ата минута. Тогава Берое организира бърза атака с едно докосване, след която Борислав Цонев получи извеждащ пас отляво. Последва прострелно центриране към Карачанаков, който засече топката за 2:0.

В 42-ата минута заралии бяха билзо и до трети гол. Първо Мапуку шутира от малък ъгъл, но Василев спаси. Последва добавка на Салмикиди, но уцели тялото на бранител. Секунди по-късно Райнов свали с глава към Цонев, който стреля отблизо, но стражът на шейховете отново спаси.

Нещата не се промениха кой знае колко и след почивката, като Берое продължи да доминира.

Все пак след час игра Нефтохимик за малко не върна едно попадение, когато Живко Петков засече технично с пета подаване отдясно, но късметът не бе на негова страна, тъй като топката се удари в Михайлов и излезе в корнер.

В 61-ата минута Берое уби интригата с трети гол. Карачанаков центрира от корнер, Василев отклони с глава и за Асен Георгиев не бе проблем да реализира почти от голлинията в празната врата.

В 78-ата минута Илия Миланов получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Борислав Цонев, а до края домакините пропиляха още 2-3 добри възможности за още по-голяма преднина.

Ето как ще продължат двубоите в директните елиминации на втората осмица:

Двойките, които продължават битката за Лига Европа:

Ботев Пд - Берое
Пирин - Верея

Победителите ще играят два мача на разменено гостуване помежду си и този, който се наложи в тези срещи, ще срещне отбор от първата шестица в директен сблъсък за място в Лига Европа.

Двойките, които ще играят за оцеляване в Първа лига:

Локо ГО - Славия
Монтана - Нефтохимик

Победителите ще се срещнат в две срещи на разменено гостуване. Домакин в реванша ще е отборът, който е с по-предно класиране в редовния сезон. Този, който спечели, ще се спаси. Другият тим ще играе баражи за влизане/оставане с третия от Втора Лига.

Загубилите в първите баражи също ще се изправят един срещу друг. Този, който претърпи поражение и в тези два двубоя, изпада директно. Победителят ще се изправи в плейофи за оставане/влизане срещу втория от Втора лига.

БЕРОЕ - НЕФТОХИМИК 3:0