Хебър победи Беласица в здрав мач

ър постигна 15-та победа от началото на сезона. В среща от 30-тия кръг на Трета югозападна футболна лига тимът от Пазарджик се наложи с 3:1 над гостуващия Беласица (Петрич).
Срещата започна отлично за гостите. Не бе изминала още и една минута от мача, когато след скоростна контраатака петричани поведоха чрез попадение на Тодор Кръстев.

В 24-ата минута силен удар на Ангел Лачов от Хебър  пряк свободен удар мина край вратата на Беласица.
При ответната контраатака Запри Динев проби отдясно защитата на Хебър, но ударът му по земя беше избит с крак от вратарят на домакините в корнер.
Домакините изравниха след 37 минути игра .Спас Милушев стеля силно от 30 метра и нацели гредата, а Цветан Павлов с добавка отблизо изравни резултата.

Подемът на хебърци продължи и в началото на втората част.
В 49-ата минута Георги Георгиев, който нямаше как да сбърка от чиста позиция за 2:1 и даде преднина на Хебър.

В 76-ата минута влезлият като смяна Стефан Лачов - Торпедото  изкочи на огнева позиция и препарира Благой Стоянов за 3:1, с което на практика реши и изхода на мача.