Балкан с важна победа в борбата за оцеляване

В днешния междинен 30-ти кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан спечелиха срещу последния Чепинец с убедителното 4:1. Това бе четвъртата поредна победа на Балкан, след която  футболистите  от Ботевград събраха 35 точки.

Срещу тима от Велинград балканци решиха мача през първото полувреме, когато за шест минути - между 32-ата и 38-ата, отбелязаха три гола. Първо Цветелин Цаковски с фалцов удар от петнайсетина метра откри резултата. Три минути по-късно той принуди вратаря да направи груба грешка и удвои от непосредствена близост. А след още три минути Здравко Атанасов направи 3-0 . Гостите обаче почти веднага върнаха един гол чрез Стефан Стоичков в 40-та минута.

През второто полувреме, в 67-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, но Цветелин Цаковски не улучи вратата от бялата точка.  Край на спора сложи в 72-та минута Ивайло Бояджиев, който бе най-съобразителен след отбит от вратаря на Чепинец удар и направи 4-1. След което до края срещата се доиграваше. а на практика след този мач Чепинец изпадан от Югозападната трета лига.