Верея сломи Монтана в голов спектакъл (видео)

Отборът на Верея победи Монтана в голов спектакъл на стадиона в Ловеч. Новакът в елита сломи с 3:2 играчите на Атанас Атанасов. Този успех се оказа изключително важен за футболистите на Александър Томаш, които спечелиха група "А" в Първа професионална лига. Първите попадения в срещата за Верея реализираха Осман Балде (9') и Селим Керкар (28'), които дадоха отличен аванс на тима, но Сергей Георгиев (32') и Саер Сане (41') върнаха интригата. Победата за гостите от Стара Загора донесе Бен Джемия в последните минути на сблъсъка.

Самият двубой започна по-добре за гостите от Стара Загора. Логичното се случи в 9-ата минута, когато Иван Бандаловски проби отдясно и центрира по земя към Осман Балде, който с много красив удар се разписа в мрежата на Корин Брокс.

В 24-ата минута Верея имаше възможност да удвои резултата след добра контраатака и удар на Бандаловски, който обаче беше спасен от стража на домакините. Четири минути по-късно футболистите на Александър Томаш стигнаха до втори гол. Селим Бен Джемия центрира в наказателното поле към Керкар, който без да се замисли прониза Брокс.

Интригата в сблъсъка се върна в 32-ата минута, когато Саер Сане изведе на перфектна позиция крилото на домакините Сергей Георгиев, той показа самочувствие, разписвайки се във вратата на Пламен Колев.

В 34-ата минута Сергей Георгиев бе изведен в наказателното поле, той подаде към нахлуващия отдясно Андреас Васев, който обаче се засуети и не успя да стреля към вратата на Колев. В 41-ата минута най-добрият играч на домакините Саер Сане показа класа. Нападателят на Монтана комбинира с Андреас Васев, след което прониза стража на гостите от Стара Загора.

Втората част започна с натиск на домакините. В 51-ата минута Сане бе много близо до нов гол в мрежата на новака в Първа лига, но Колев показа класа, спасявайки удара на тарана на Монтана. Отговорът на Верея не закъсня. Селим Керкар направи много добър пробив през центъра, след което шутира от дистанция, но кълбото не пожела да влезе във вратата на Брокс, отбивайки се в страничния стълб.

В 81-ата минута Верея отново поведе в резултата. В автор на попадението се превърна Селим Бен Джемия, който вкара първия си гол с екипа на тима. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Ловеч. Футболистите на Александър Томаш записаха пета поредна победа в Първа лига.

МОНТАНА - ВЕРЕЯ 2:3