Нешвил се класира за първи път в историята си за финала в Западната конференция

Нешвил се наложи над гостуващия Сейнт Луис с 3:1 и спечели серията с 4-2 победи, за да се класира за първи път в историята си за финала в Западната конференция на Националната хокейна лига.
Домакините влязоха в плейофите с най-слаби показатели, но ще се опитат да се достигнат до дебютен финал за купа "Стенли" след включването си в лигата през 1998 година.

Райън Йохансен и Роман Йоси се отличиха с по гол и асистенция, а Кале Ярнкрок реши всичко с първото си попадение в елиминациите минута преди края.

Гостите бяха повели с точен удар на Пол Щастни в началото на мача, но допуснаха обрат.
Нешвил ще играе за титлата на Запад срещу победителя от мача Едмънтън и Анахайм.

Едмънтън разгроми със 7:1 гостуващия съперник и изравни серията на 3-3 победи.
Леон Драйзайтл се отличи с три гола и две асестенции, а Март Летестю добави две попадения и две асистенции за убедителния успех.

Зак Касиан и Антон Слепишев също вкараха, а вратарят Кам Талбот отрази 34 удара.
Гостите бяха допуснали шест безответни попадения, когато Рикард Ракел се разписа малко преди средата на третата част, но това беше малка утеха за тима.

Анахайм е домакин в последната решителна среща от серията.
Срещи от втория кръг на плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от 7 мача):

Нешвил - Сейнт Луис - 3:1
* Нешвил спечели серията с 4-2 победи