Вашингтон спечели убедително срещу Бостън и изравни серията до 2-2 успеха (видео)

В полуфинал №4 на Изток Вашингтон спечели убедително срещу Бостън със 121:102 като домакин и изравни на 2-2 победи в серията.

Гостите започнаха по-добре и малко преди средата на втората четвърт дръпнаха с 40:28, но постепенно столичани заличиха пасива си и още на почивката изравниха за 48:48.

Вашингтон реши всичко с много силна трета четвърт, малко преди края на която поведе с 85:60. До финалната сирена домакините контролираха мача и не допуснаха обрат.

Брадли Бийл беше най-резултатен за успеха с 29 точки, а Джон Уол добави 27 точки и 12 асистенции. Макрийф Морис също завърши с "дабъл-дабъл" с 16 точки и 10 борби.
За Бостън Айзея Томас беше най-добър с 19 точки.
Срещи от втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (играе се до четири победи в 7 мача):