ЛеБрон заби 35 точки! Кливланд ще играе финал на Изток след 4-0 победи срещу Торонто (видео)

Шампионът Кливланд се наложи със 109:102 над домакина Торонто и с 4-0 победи се класира за финала в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Гостите имаха трудности в началото, като наваксаха изоставане от 15:26 и успяха да стигнат до 28:28 след отлична серия в последните две минути и половина на първата четвърт.

Те продължиха да доминират и се оттеглиха с аванс от 61:49 на почивката.

Канадците не се предадоха и 6:38 минути преди края успяха да стигнат до обрат при 93:92, но последва серия от 11:2 за Кливланд, който отвори разлика от 103:95, която се оказа непосилна за домакините в последните четири минути.

ЛеБрон Джеймс се отличи с 35 точки, 9 борби и 6 асистенции за успеха, а Кайри Ървинг допринесе с 27 точки и 9 асистенции.
За Торонто най-резултатен беше Серж Ибака с 23 точки, а 22 пункта добави ДеМар ДеРоузан. Кори Джоузеф завърши с 20 точки и 12 асистенции, но това не беше достатъчно.
Срещи от втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (играе се до четири победи в 7 мача):