Лион измъкна трите точки след голяма битка с Нант (видео)

Отборът на Лион измъкна ценна победа с 3:2 в домакинството си на Нант от 36-ия кръг на Лига 1. Срещата бе изпълнена с обрати, но в крайна сметка домакините успяха да вземат трите точки.

"Канарчетата" първи откриха резултата в мача с попадение на Валентен Ронжие в 19-ата минута.

Лион обаче направи пълен обрат през втората част. Набил Фекир изравни от дузпа в 65-ата минута, а Максуел Корне изведе домакините напред в 70-ата.

Нант обаче не се предаваше и в 75-ата минута Гийом Жиле отново изравни резултата в мача.
В 80-ата минута обаче отново Максуел Корне бе точен, за да донесе побдата на своя тим за крайното 3:2.

След тази победа Лион се изкачи до 4-ото място в таблицата с 57 точки. Нант пък запазва 9-ата си позиция с 48 спечелени точки.