Емполи с много важна победа, почти се спаси (видео)

Отборът на Емполи надви с 3:1 Болоня и направи изключително важна крачка към спасението в Серия "А". Футболистите на Джовани Мартушиело вече дишат малко по-спокойно, три кръга преди края на италианското първенство. Болоня пък остана верен на традицията и продължава да няма шампионатна победа над Емполи от вече далечната 2004 година.

В петата минута на двубоя Даниеле Кроче откри за домакините и накара тифозите на "Карло Кастелани" да мечтаят. Симоне Верди обаче твърде бързо върна Емполи в реалността. Попадението, с което халфът наказа бившия си тим, бе сред красивите от кръга - реализаторът показа майсторство при контрола на топката, завършващия удар, а и елиминира прекия си пазар по отличен начин. В края на първата част и в началото на втората Мануел Паскуал и Андреа Коста донесоха важните три точки за домакините - 3:1.

Ако не бе голът на Александър Тонев в Пескара, радостта на играчите и феновете на Емполи щеше да е още по-голяма. Така или иначе хората на Мартушиело държат съдбата в ръцете и не трябва да допускат спад в следващите 270 минути, които им остават от сезона.