Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Лошо! Ивайло Чочев изпадна от Серия "А" (видео)

Отборът на Палермо, с Ивайло Чочев в редиците си, изпадна от Серия "А". Националът на България, който записва постоянни и добри игри за сицилианците, бе титуляр при равенството 1:1 срещу Киево във Верона. Това на практика сложи край на надеждите за спасение на "орлите". Чочев и компания имат 20 точки в актива си, а "сухата" зона е на цели 12 пункта нагоре. До края на италианското първенство остават само три кръга, което означава, че от лятото Палермо става член на втория футболен ешелон на Апенините.

Нашето момче бе сред най-добрите на игрището и дори бе близо до гол след почивката. Футболистите на Диего Бортолуци започнаха силно мача на "Маркантонио Бентегоди", но Роланд Салай показа неточен мерник. От другата страна ветеранът Серджо Пелисиер докосна гола рано-рано, но в крайна сметка опитният играч отбеляза по-късно.

В 67-ата минута Киево получи право да изпълни дузпа и Пелисиер показа хладокръвие - 1:0 за "летящите магарета". Гостите се хвърлиха напред в атаки, защото пред тях нямаше друга алтернатива. Бившият италиански национал Алесандро Диаманти пропусна да изравни в 76-ата минута, а в 80-ата дойде и пропускът на Чочев. Все пак 120 секудни преди изтичането на редовното време Едоардо Голданига отблизо изравни за 1:1. Драмата бе пълна, когато в 96-ата минута голмайсторът на южняците достигна до нов гол, но съдиите отсъдиха засада.

Така с равенството на "Бентегоди" Палермо сложи оръжие и вече трябва да мисли за новия сезон и Серия "Б".