Сашо Тонев герой с великолепен победен гол (видео)

Българският национал Александър Тонев се превърна в герой за своя тим Кротоне. Нашият футболист се появи в игра като резерва в средата на второто полувреме в двубоя срещу Пескара, а няколко минути по-късно реализира победния гол. Това бе първо попадение в Серия "А" за някогашната звезда на ЦСКА.

Още в десетата минута Сими, който водеше атаката на Кротоне, имаше отлична възможност да открие, но Винченцо Фиорило спаси шута му. Именно на мястото на Сими влезе по-късно Сашо Тонев. Последваха две опасности пред вратата на гостите, които обаче бяха пропилени от нападателя Жан-Кристоф Баебек.

През второто полувреме картината не се промени и срещата на "Адриатико" продължи да има двуостър характер. Тогава под светлините на прожекторите се появи Тонев, който реши всичко с точна намеса в 71-ата минута. Българинът дриблира по отличен начин, а след това с чудесен изстрел отдалеч прати топката в левия ъгъл на Фиорило - 1:0. Toва се оказа достатъчно за "акулите" да се поздравят с успех срещу "делфините". В последните минути Ахмад Бенали от домакините бе изгонен от игра с втори жълт картон.

Кротоне вече е с актив от 28 точки и запазва шансове да се спаси от изпадане, три кръга преди края на италианския шампионат. Сашо Тонев и колегите му са на четири точки под чертата и трябва да се надяват на издънки до края на Дженоа и Емполи.