Шалке 04 вече може да забрави за Европа

Шалке 04 почти сигурно ще пропусне европейските клубни турнири през следващия сезон, след като два кръга преди края на сезона в Бундеслигата е чак на десета позиция. За това допринесе днешната загуба с 0:2 при гостуването на Фрайбург, който пък направи скок до пето място и е на крачка от мечтано класиране в Лига Европа.

"Миньорите" от Гелзенкирхен са на 5 точки от шестото място - последното засега, което праща в турнира, и не се вижда как ще се завъртят нещата, че те да задминат Борусия (Мьонхенгладбах), Вердер (Бремен), Кьолн и Херта (Берлин).

Има вариант и седмата позиция да донесе квота, като за тази цел Борусия (Дортмунд) трябва да спечели финала за Купата на Германия срещу Айнтрахт (Франкфурт). Но и разликата на Шалке със седмия Кьолн е цели 4 точки.

На "Шварцвалд Щадион" Флориан Нийдерлехнер заби и двата гола още през първото полувреме - в 22-ата и 31-ата минута от дузпа. Така той се отблагодари на ръководството на Фрайбург, което преди дни го откупи от Майнц 05, който досега държеше правата му.

До края "кралскосините" ще търсят някакво чудо с победи срещу Хамбургер ШФ и Инголщат 04, докато Фрайбург трябва да бъде безпогрешен срещу Инголщат 04 след седмица и да се надява на късмет при гостуването си на Байерн (Мюнхен) в последния кръг.