Аталанта доближи още повече Лига Европа

Правещият страхотен сезон в Серия "А" състав на Аталанта спечели важна точка по пътя към своята цел - класиране в Лига Европа. "Бергамаските" завършиха 1:1 в гостуването на Удинезе от 35-ия кръг на калчото. Футболистите от Бергамо бяха подкрепяни от 1300 свои тифози на "Дачия Арена", като след добро първо полувреме се прибраха на почивката с гол преднина. Юношата на Милан Браян Кристанте бе точен с глава. Полузащитникът се разписа след центриране от корнер в 41-ата минута. Това бе негов трети гол в 10 мача през тази пролет.

Втората част "бианконерите" бяха по-активни и в 53-ата минута Стипе Перица изравни. Хърватинът има вече шест гола през този сезон, като след Дуван Сапата и Сирил Теро е трети голмайстор на тима.

Така Удинезе вече седем поредни мача е без поражение срещу Аталанта, а последният успех на "бергамаските" в калчото срещу този противник бе през 2009 година.

Аталанта вече има 65 точки, а до края на сезона остават три кръга. Футболистите на Джан Пиеро Гасперини са пети. Шестият Милан пък има 59, но и мач по-малко, а също така гостува в Бергамо другата седмица. Удинезе е на 11-то място с 44 точки.