Трансферен блян на Реал и Барса сломи Билбао с приказен гол (видео)

След четири поредни победи устремилият се към ново участие в Лига Европа Атлетик Билбао допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Алавес в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион. По този начин баските остават на шеста позиция, с равен брой точки със седмия Реал Сосиедад.

Единственият гол падна в 53-ата минута и беше реализиран от Тео Ернандес. Това е дебютно попадение за младия французин в професионалния футбол.

Тео е собственост на Атлетико, а в момента е под наем в Алавес. Реал Мадрид и Барселона водят битка за подписа му, като е много вероятно някой от тях да активира откупната клауза в договора му, която е от 24 млн. евро.

Голът му, който е един от най-красивите за сезона, дойде като студен душ за Билбао. Гостите направиха много силно пълно полувреме и като чудо не натрупаха преднина от поне два гола. Ариц Адурис и Иняки Уилямс направиха пропуски, а Бенят Ечеберия уцели гредата.

Шутът на Ернандес в мрежата обаче обърна развитията на терена и Атлетик загуби игровото си превъзходство и до края така и не успя дори да изравни.

Сега в Билбао ще стискат палци Алавес да загуби финала за Купата на Испания, където ще се изправи срещу Барселона. Ако това се случи, то и седмият от Ла Лига ще играе в Лига Европа.

В последните си два мача баските на Ернесто Валверде ще спорят с Леганес и Атлетико Мадрид.

Алавес няма шанс дори за седмата позиция в първенството и ще хвърли всичко във финала за купата на 27 май.