Страхотен рожден ден за Мертенс

Звездата на Наполи Дрис Мертенс си направи страхотен подарък за своя 30-и рожден ден. Най-добрият играч на Белгия за 2016 година отбеляза два гола и подаде за третия при победата с 3:1 на "небесносините" над Каляри в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Успехът пък изведе играчите на Маурицио Сари на второ място с актив от 77 точки, докато третият Рома е има 75 точки преди гостуването на Милан.

Нисичкият нападател изправи на крака над 45 000 на "Сан Паоло", след като отблизо се разписа още във втората минута. Домакините бяха пълни господари на терена, но до почивакта нови попадения нямаше. Второто полувреме започна с нов гол на Мертенс. Белгиецът се разписа с удар по земя от 20 метра в 49-ата минута, като вече има 24 попадения в калчото през тази кампания.

В 67-ата минута Лоренцо Инсиние отбеляза дежурното си 15-то попадение. Неаполетанецът се разписа след подаване на Мертенс, който го изведе зад защитата на гостите. В последните секунди на мача Диего Фараис намали със своя пети гол за сезона. Каляри остана на 12-то място с 41 точки, но основната цел - спасение, вече е постигната.