Големият лош вълк вилня във Франкфурт (видео)

Серията от две последователни загуби на Волфсбург вече е история. Тимът спечели с 2:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) и направи крачка нагоре в класирането, отдалечавайки се от опасната зона. Десетата победа на отбора на Фолксваген за сeзона бе поредното доказателство за класата на неостаряващия Марио Гомес, който се превърна в големият лош вълк за домакините, завършвайки с гол и асистенция.

31-годишният таран записа първото си завършващо подаване през настоящия сезон в Бундеслигата, след като асистира на Даниел Дидави за 1:0 три минути след началото на второто полувреме. Халфът ознаменува стотния си мач в елита на Германия с попадение в 48-ата минута на “Комерцбанк Арена”. Само 15 минути след това Гомес реши спора в полза на своя тим, отбелязвайки от непосредствена близост за 2:0. Пол-Жорж Нтеп размина като на игра Тимъти Чандлър и остави по-лесното на Супер Марио, за когото това бе гол №15 в първенството.

След днешния успех Волфсбург се изкачи до четиринадесетата позиция в класирането с 36 точки, но преследвачите от Майнц 05 и Хамбургер ШФ, които са съответно петнадесети и шестнадесети с по 33 точки имат и по мач по-малко. Домакините от Франкфурт пък са единадесети с 41 точки, като имат едва една победа в последните си пет мача в Бундеслигата и по всичко личи, че са се концентрирали изцяло върху предстоящия финал за Купата на Германия.

"Орлите" ще срещнат Борусия (Дортмунд) в спор за трофея на 27 май.

В предпоследния кръг от Бундеслигата на 13 май Волфсбург приема Борусия (Мьонхенгладбах), докато Айнтрахт (Франкфурт) гостува на Майнц 05.