Юношите на Левски победиха Лудогорец

Левски победи с 3:1 Лудогорец в отложен мач от Елитната юношеска група до 19 години. През първото полувреме играта бе равностойна и двата отбора се оттеглиха за почивка при нулево равенство. През втората част "орлите" доминираха изцяло, но добри положения за гол пропуснаха Тони Иванов, Цветослав Петров, Юнуз и Мартин Илков.

От своя страна "сините" се възползваха от някои индивидуални грешки в състава на разградчани и поведоха с 2:0. Точни бяха Георги Недялков и Иван Калайджийски.

В 88-ата минута Венци Славов успя с прехвърлящ далечен удар да изненада вратаря на Левски и да намали на 2:1. В добавеното време, когато момчетата на Юри Васев търсеха изравнителното попадение, след нова индивидуална грешка, падна и третото попадение за домакините. Вкара го Лъчезар Ковачев - 3:1.

"Горд съм с момчетата, въпреки загубата. Всички видяха, че надиграхме категорично съперника, за жалост пропуснахме чудесни възможности да отбележим. Грешките са част от играта, а и нашите момчета са с една година по-малки, така че няма да правим трагедии. Възможностите на отбора обаче са далеч по-големи и ще покажем това в следващите мачове", коментира Васев пред официалния сайт на Лудогорец.