Лудогорец продължи да пренаписва футболната история на България (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец продължи да пренаписва футболната история на България! “Орлите” станаха шампиони за шести пореден път! Разградчани грабнаха титлата след победа с 3:0 като гост над Локомотив (Пловдив). Попаденията бяха дело на Абел Анисе (11), Вандерсон (74) и Натанаел (81).

Преди неделните мачове на Левски и ЦСКА-София разградчани водят с 19 точки и са недостижими на върха, тъй като “сини” и “червени” имат да изиграят до края на шампионата по шест мача. Лудогорец вече отбеляза 122 гола и счупи рекорда на ЦСКА по брой отбелязани попадения за един сезон. През 1971/72 година “червените” са били точни 120 пъти.

Шампионска радост на Лудогорец
Иначе днешният мач стартира с домакински натиск. "Смърфовете" имаха добра възможност да открият резултата още 3-ата минута. Кирил Котев пропусна от няколко метра, пращайки с глава топката над напречната греда. Малко по-късно Мартин Камбуров центрира към Умарбаев, който отправи силен изстрел, но за късмет на Ренан той се оказа неточен.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец
Постепенно Лудогорец успя да вземе инициативата и създаде няколко положения. В 11-ата минута Абел Анисе попари домакините. Халфът се разписа с глава след центриране на Вандерсон от корнер.

В 38-ата минута Марселиньо изведе на голова позиция Джонатан Кафу, но нападателят стреля слабо и Илко Пиргов неутрализира опасността.

Секунди по-късно Марселиньо направи пропуск от няколко метра.

В 45-ата минута се разрази меле на терена. Димитър Велковски и Светослав Дяков получиха директни червени картони и напуснаха принудително терена. Футболистът на "смърфовете" бе санкциониран, тъй извърши нарушение отзад срещу Марселиньо и продължи с агресията след като бразилецът падна на земята. Дяков пък се опита да защити своя съотборник и извърши глупост като избута в лицето Велковски.
През втората част Лудогорец бе по-добрият отбор и логично спечели. В 62-ата минута Веселин Марчев отправи топовен шут с левия крак, но Ренан бе заел добра позиция и изби в корнер.

В 74-ата минута "орлите" сложиха точка на спора. Вандерсон вкара красиво побадение с мощен изстрел отдалеч за 2:0.

В 81-ата минута Натанаел вкара трето попадение за "зелените". Бранителят бе изведен под ъгъл сам срещу вратаря и не остави никакъв шанс на Пиргов. Преди на навести мрежата кълбото срещна напречната греда.

В края на двубоя Мартинович нацели отблизо гредата.

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 0:3