Манчестър Юнайтед се приближи към голямата цел (видео + галерия)

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна ценна победа с 1:0 като гост на Селта Виго в първи полуфинал на турнира Лига Европа и се приближи до финала и голямата цел - спечелване на надпреварата.

"Червените дяволи" не са печелили единствено трофея в Лига Европа, а тази година  това дава и директно място в групите на Шампионската лига. В герой за "червените дяволи" на "Балаидос" се превърна Маркъс Рашфорд, който вкара директно от пряк свободен удар в 67-ата минута. Три чудесни намеси на вратаря на Селта Серхио Алварес попречиха на гостите да си тръгнат с по-убедителен успех.

Селта започна по-активно двубоя, но постепенно гостите овладяха инициативата и се настаниха трайно в тяхното поле, като създадоха редица положения.

Първата възможност беше пред вратата на Манчестър Юнайтед, след като Даниел Вас с глава стреля опасно след центриране на Радоя, но топката не намери целта, а и вратарят на гостите Ромеро беше добре пласиран.
Селта - Манчестър Юнайтед
Последва контраатака на Юнайтед, като в основата й беше френската звезда Пол Погба. Той обаче беше спрян на границата на наказателното поле.

В 34-ата минута гостите пропуснаха страхотна възможност да поведат, след като Мхитарян беше изведен в опасна близост, но стреля слабо и вратарят на Селта спаси удара. Четири минута по-късно Алварес спаси и удар на Джеси Лингард, който излезе очи в очи с него.

Така двата тима се оттеглиха на почивката при 0:0 и оставиха всичко за решаване през вторите 45 минути.

След няколко пропуска пред двете врати, развръзката настъпи в 67-ата минута, когато Рашфорд беше спрян непозволено  от Майо близо наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Самият Рашфорд се нагърби с изпълнението и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Алварес.
Десет минути преди края Рашфорд беше заменен от Антони Марсиал, като напусна терена накуцвайки.

В последните минути футболистите на Селта се опитаха да върнат попадението, но не успяваха да затруднят сериозно гостите. Самоотвержена намеса на Ерик Байи в наказателното поле попречи на Джон Гуидети да засече отблизо топката.

В последната минута на редовното време мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо беше принудин да извърши втора принудителна смяна, след като влезлият като резерва Ашли Йънг получи мускулен проблем и беше заменен от Крис Смолинг.

До края двубоят се доиграваше и в крайна сметка Юнайтед постигна ценната победа като гост и е с единия крак на финала. В другия полуфинал снощи Аякс разгроми с 4:1 Лион.

Селта - Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 - Рашфорд (67)

Селта: Серхио Алварес, Майо, Кабрал, Ронкалия, Джони, Вас, Радоя, Ернандес, Аспас, Гуидети, Систо.

Манчестър Юнайтед: Серхио Ромеро, Матео Дармиан, Дейли Блинд, Ерик Байи, Антонио Валенсия, Маруан Фелаини, Пол Погба, Андер Ерера, Хенрик Мхитарян, Джеси Лингард, Маркъс Рашфорд.