Златински с нов важен гол в Румъния (видео)

Бившият халф на Лудогорец Христо Златински изигра поредния си силен мач за Университатя (Крайова) и имаше ключова роля при победата на неговия тим над ЧФР Клуж с 3:0. Българинът отбеляза втория гол за гостите, които запазиха шансовете си за класиране в Лига Европа.

Андрей Иван откри за Университатя в 30-ата минута, а в края на полувремето Златински заби топката под гредата, след като стражът на ЧФР Клуж спаси удар на негов съотборник, а кълбото попадна на крака на българина. Отново Иван в последната минута оформи изразителния успех на гостите. След тази победа Университатя вече е само на 2 точки зад ЧФР Клуж и Динамо (Букурещ).

Титуляр за тима от Крайова беше и Радослав Димитров, а Александър Барт игра до почивката.

ЧФР КЛУЖ - УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА) 0:3
0:1 А. Иван (30)
0:2 Х. Златински (44)
0:3 А. Иван (90)