Атлетик Билбао очаквано спечели на "Балаидос" (видео)

Атлетик Билбао спечели с 3:0 като гост на Селта в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. По този начин баските се върнаха на 6-ото място с 62 точки, докато Селта е 11-ти с 44 пункта. Срещата бе от изключително важно значение за Атлетик в борбата за място в европейските клубни турнири. Селта от известно време насам доиграва първенството, след като няма как генерално да промени класирането си. Силите на футболистите от Виго са насочени към предстоящите сблъсъци от полуфиналите на турнира Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед.

Атлетик Билбао започна агресивно още от самото начало. Икер Муниан и Оскар де Маркос можеха да открият резултата, но пропуснаха. Вратарят на Селта Серхио Алварес направи брилянтно спасяване в 20-ата минута, след като майсторски отрази удар на Муниан.
В 35-ата минута Раул Гарсия откри резултата в полза на Атлетик. Атакуващият полузащитник вкара отблизо след центриране от корнер. Късметът бе на страната на Селта в 42-ата минута, след като удар на Иняки Уилиямс срещна гредата.

През второто полувреме картината на терена не се промени. Футболистите от Билбао продължиха да атакуват опасно и в 50-ата минута Раул Гарсия направи 2:0. Той довкара избитата от вратаря топка след удар на Иняки Уилиямс. Седем минути преди края на мача след бърза контраатака Микел Рико оформи крайното 3:0.