И Наполи наказа Интер, борбата с Рома ще е до последно (видео)

Наполи победи с 1:0 Интер като гост и записа дубъл над миланския гранд през сезона. По-важното за отбора на Маурицио Сари обаче е, че вече се доближи само на точка зад Рома в битката за второто място в Серия "А". Хосе Кайехон отбеляза единствения гол в 43-ата минута, но успехът на неаполитанци можеше да е и по-убедителен. Интер пък продължава разочароващото си представяне и остана на седмо място, без шансове да се добере до участие в Лига Европа.

На "Сан Сиро" се срещнаха два отбора с подчертан вкус към офанзивния футбол. В предишния кръг Интер вкара цели 4 гола при гостуването на Фиорентина, но въпреки това загуби. "Нерадзурите" имаха само 2 точки от средата на март, когато разгромиха Аталанта със 7:1, а освен това разочароваха феновете си, като изпуснаха в последните секунди победата в дербито с Милан.
Интер не получи гол за последно през февруари и тази статистика нямаше как да не тревожи Стефано Пиоли преди двубоя срещу най-резултатното нападение в първенството. Кристиан Ансалди не беше напълно възстановен и мястото му в лявата зона на отбраната зае Юто Нагатомо. Гари Медел пък отново действаше като централен защитник. Чилиецът си партнираше с Жейсон Мурийо заради проблем, който остави извън състава Жоао Миранда. Мауро Икарди водеше атаката, подпомаган от Едер, Антонио Кандрева и Жоао Марио.

Наполи сбърка при визитата си на Сасуоло преди седмица (2:2), но днес получи добри новини от римското дерби. Загубата на Рома даваше шанс на "небесносините" да притиснат тима на Лучано Спалети и те не смятаха да го пропускат. Силната форма на Лоренцо Инсиние, Дрис Мертенс и Хосе Кайехон даваше поводи за оптимизъм, както и разгромния успех с 3:0 срещу Интер през декември. Неаполитанци обаче не можеха да се похвалят с добри резултати като гост на "нерадзурите" - 10 загуби и само една победа от последните 13 мача на "Сан Сиро".
Преди първия съдийски сигнал легендата на Интер Лотар Матеус беше награден от клуба със специален плакет и фланелката с номер 10. От самото начало Наполи беше отборът, който показа, че повече иска трите точки. Футболистите на Маурицио Сари атакуваха на висока скорост и създадоха огромни проблеми на тромавата защита в синьо-черно. Удар на марек Хамшик мина встрани от вратата, а Кайехон не подаде на свободния Инсиние в първите минути. Икарди пък стреля опасно с греда след корнер в полза на Интер. В 14-ата минута Инсиние опита много елегантно да прехвърли Самир Ханданович, но и той нямаше късмет.

Словенският страж на домакините имаше няколко важни намеси, с които попречи на неаполитанци рано да вземат преднина. Неговият колега Хосе Рейна пък се справи с коварен удар на Кандрева. В 34-ата минута Мертенс се измъкна и остана очи в очи с Ханданович, но уцели гредата. Превъзходството на Наполи не можеше да не даде резултат, макар това да стана по доста странен начин. В 43-ата минута напълно безобидно центриране в наказателното поле изненада Нагатомо, който вместо да изчисти, подари топката на Кайехон и испанецът не сбърка.
След почивката Инсиние от чиста позиция стреля покрай дясната греда. Интер се постара да вземе инициативата, но трудно стигаше до опасни удари. Наполи чакаше своя момент, но късметът отново не бе на страната на Инсиние. В 65-ата минута изстрел на италианския национал бе избит в корнер от Ханданович, а четири по-късно словенският вратар с невероятен рефлекс отрази шут от воле.

Домакините изглеждаха твърде предсказуеми и нови плахи опити на Иван Перишич и Евер Банега не донесоха гол. В заключителните минути на мача резервата Аркадиуш Милик можеше да удвои преднината на Наполи.

ИНТЕР - НАПОЛИ 0:1