Исторически триумф за Витес след 125 години без трофей (видео)

С два гола на Рики ван Волфсвинкел Витес победи с 2:0 АЗ Алкмаар във финала за Купата на Холандия и спечели първи значим трофей в 125-годишната си история. "Жълто-черните" от Арнем, които елиминираха по пътя си почти сигурния нов шампион Фейенорд, стигнаха до успеха в самия край на мача. Ван Волфсвинкел откри резултата в 80-ата минута, а в 88-ата отново той беше точен и накара феновете на Витес по трибуните на "Де Кюип" в Ротердам да започнат да празнуват.

През първото полувреме двубоят не предложи много интеренси моменти, а защитата на АЗ Алкмаар изгелждаше доста стабилна. Когато двата тима се настройваха за продълженията, Ван Волфсвинкел изпревари стража на АЗ Тим Крул след центриране на Милош Рашица от десния фланг и с глава опъна мрежата. В 88-ата минута таранът на Витес сам навлезе в наказателното поле, финтира защитник и с много прецизен удар узакони победата на своя тим.
Спечелването на националната купа гарантира на Витес участие в груповата фаза на Лига Европа. В първенството отборът върви на 6-то място, на точка зад АЗ. До края остават само два кръга, а Фейенорд се нуждае от още 2 точки, за да си гарантира титлата.

Сред застрашените от изпадане е Рода на Симеон Райков. Отборът от Керкраде е на 15-то място и има с 2 точки повече от 16-ия Спарта (Ротердам).