Бдин отказа Левски от първото място

Отборът на Бдин (Видин) победи едноименния отбор на град Левски с 3:2 в мач от 24-ия кръг на Северозападната Трета лига. Успехът дойде в последните секунди, когато Стойчо Стойков завърши самостоятелен пробив с неспасяем удар. Домакините играха близо половин час с намален състав.

Първото полувреме протече равностойно. Гостите обаче се оттеглиха на почивка с гол аванс, дело на Цветан Петров в 19-ата минута. Четвърт час след началото на втората част Янек Кирилов опита да изрита един от централните защитници на съперника и получи втори жълт и респективно червен картон.

Левскарите натиснаха и първо Ивайло Върбанов, а после и съотборник пропуснаха да решат мача в своя полза. В 65-ата минута капитана на домакините Ивайло Иванов изравни с шут от 30 метра. Десетина минути по-късно Цветан Цветанов вкара с глава и обратът бе факт – 2:1.

После отново той и Калоян Цветков пропиляха добри възможности за гол. Скоро след това обаче Петров се вклини между централните защитници на Бдин и от малък ъгъл изравни. Победният гол на Стойков почти сигурно отказа Левски от битката за първото място.

Снимка: "bnr.bg"