Гълъбинов с 12-и гол в първенството (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара своя 12-и гол през този сезон в Серия "Б". Таранът записа поредните си пълни 90 минути с фланелката на Новара, но този път попадението му не помогна на тима му, който допусна изненадваща домакинска загуба с 2:3 от Бреша в мач от 39-ия кръг.
Националът бе точен с глава в 18-ата минута, когато изравни за 1:1, след като преди това Феранте даде аванс на гостите.

Второто полувреме започна с нов гол за Бреша, като този път точен бе Коли в 54-ата минута. Киоса в 78-ата минута изравни, но при следващата атака левият защитник Коли вкара красив гол за крайното 2:3. Гълъбинов пробва няколко удара, които защитата на гостите изби, а в последните секунди два пъти подаде на свои съотборници, но те пропуснаха. Така българинът не успя да запише десета асистенция за сезона.

Загубата отдалечи Новара от мечтата да играе плейоф за Серия "А". Тимът остана с 50 точки на 12-то място, докато осмия Специя е с 55 точки. Бреша пък постигна важен успех в битката за спасение. Победата изведе тима на 17-то място с 45 точки.

Гълъбинов е на гол от 13-те си попадения през миналия сезон, когато изигра 39 мача. През този сезон българинът има 35 срещи.