СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Несебър засили Спартак (Плевен) към Трета лига

Тимът на Несебър победи с 3:1 Спартак (Плевен) в мач от 26 кръг на Втора лига. "Делфините“ доминираха през всичките 90 минути на терена, като напълно заслужено се поздравиха с 11-ия си успех за сезона. Доказва го и фактът, че от 40-ата минута играчите на Николай Русев играха с човек по-малко, след като Джунейт Яшар бе изгонен, но въпреки това вкараха трети гол.

Преди това Николай Костов в 14-ата и Ерай Карадайъ в 38-ата минута дадоха комфортен аванс на домакините. Последният вкара второто си попадение в мача в началото на второто полувреме за 3:0. Той бе точен в 52-ата минута, като вече има седем попадения в първенството.

Гостите от Плевен отбелязаха почетното си попадение в 72-ата минута, когато се разписа Цветелин Радев.

Поражението е трето поредно с 1:3 за играчите на Александър Георгиев, които останаха с 27 точки на 14-то място. Предвид резултатите на конкурентите, които също не успяват да трупат точки Спартак има напълно реални шансове да се спаси, но трябва да почне да печели, след като тази пролет има едва един успех.

Несебър пък е на седмо място с актив от 39 точки.

снимка:kotasport.com