Рафа Надал с рекордна 10-а титла в Барселона

Рафаел Надал спечели за рекорден десети път турнира на червени кортове в Барселона с награден фонд 2,325 милиона евро. Поставеният под номер 3 Надал триумфира на финала срещу четвъртия в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 6:1 след 90 минути игра.

Тийм пропусна възможност за пробив още в първия гейм, но до края не получи други възможности да вземе подаването на съперника си. Двубоят вървеше равностойно до 4:4, след което Надал взе осем от следващите девет гейма, за да запише победа и в десетия си финал в каталунската столица.

Преди това той беше печелил турнира пет поредни пъти в периода 2005-2009, още три пъти през 2011-2013 година, както и през миналия сезон. Надал заслужи общо 71-и трофей в кариерата си и 51-и на клей, а само преди седмица той триумфира за десети път и на турнира "Мастърс" в Монте Карло. Испанецът има 10 победи в 10 мача на червено през този сезон, като в тях е загубил само един сет.