Бивш левскар доближи Етър до Първа лига след драма на "Армията"

Лидерът във Втора лига Етър (Велико Търново) направи нова важна крачка към завръщане в родния елит. В много драматичен мач на стадион "Българска армия" футболистите на играещия треньор Станислав Генчев спечелиха с 3:2 срещу ЦСКА-София 2.

Бившият играч на Левски Тодор Колев се превърна в герой за "виолетовите", след като донесе победата с гол в 81-ата минута. Той и другият нападател Иван Петков започнаха мача от пейката, но през втората част отбелязаха по един гол.

Преди това таранът Тихомин Кънев даде преднина на гостите още във втората минута. Голмайсторът пропусна още няколко възможности, за да удвои. В последните секунди на първата част Никола Колев с далечен изстрел изненада Кирил Акалски за 1:1.

Вратарят трябваше да показва добър рефлекс след удар на Томислав Йорданов в началото на втората част. Петков влезе в 55-ата минута на мястото на Галин Ташев, а три по-късно вече беше в прегръдките на своите съотборници. Попадението бе негово осмо за сезона. Радостта на "болярите" бе кратка, тъй като юношеският национал Йорданов вкара страхотен гол. Младият нападател прехвърли Акалски от тъчлинията за 2:2.

Гол на Кънев бе отменен поради засада, а след това Колев влезе на негово място. Именно това се оказа печелившият коз на Генчев. Опитният футболист от малък ъгъл донесе нов аванс на гостите в 81-ата минута. Това е първото му попадение тази пролет.

В минутите до края "червените" натиснаха, като Акалски на два пъти спаси своя тим от ново 3:3 след това във Враца преди две седмици. Последните секунди треньорът и капитанът на домакините - Светльо Тодоров и Красимир Станоев, бяха изгонени след меле между двата тима на терена.

Успехът увеличи преднината на Етър на върха. Търновци имат вече 55 точки четири кръга преди края, докато Септември остана с 50, а третият Бистрица Витоша е с 46 точки.

ЦСКА-София 2 - Етър 2:3