Марсилия разби Каен в Нормандия

Отборът на Олимпик Марсилия разби с 5:1 като гост Каен в мач от 35-ия кръг на Лига 1 и така продължава да се бори за място в Европа през следващия сезон. Хетрик заби крилото Флориан Товен, а две попадения вкара Максим Лопес. ОМ започна ударно мача и до петата минута вече водеше с 2:0. В деветата обаче Иван Сантини намали за нромандците. В средата на полувремето Лопес вкара още едно попадение, за да даде спокойствие на тима си, а през втората част две попадения на Товен тотално отчаяха домакините.

По този начин Марсилия събра 55 точки на пета позиция и ще чака грешка на Бордо при визитата на Бордо, за да запази мястото, което ще им даде право на участие в Лига Европа догодина. Каен от своя страна е с 33 точки на 17-о място, което е само една над чертата.