Елица Василева и Динамо изтърваха титлата в Русия

Елица Василева и отборът на Динамо (Казан) останаха със сребърните медали в руското женско първенство, след като отстъпиха на Динамо (Москва) с 1:3 (25:27, 25:14, 28:30, 21:25) в четвъртата среща помежду им.

Мачът стартира равностойно, играта бе точка за точка и борбата бе до самия край, състезателките от московския тим показаха повече издръжливост и измъкнаха гейма. Това амбицира момичетата на Ришат Гилязутдинов, които стартираха ударно втората част и успяха да направят стабилна преднина, която им даде спокойствие. Те играха доста силно през третия гейм и водеха до 23:21. В края обаче московчанки набраха инерция, борейки се за всяка точка и след 6 геймбола резултатът бе 2:1.

Четвъртата част бе доста напрегната - няколко пъти ролите се разменяха, но в крайна сметка гостите от Москва се поздравиха с успеха.

Ели Василева направи пореден много добър мач и завърши двубоя с 8 точки.  Даря Столярова бе топреализатор с 23 точки, Ирина Воронкова добави 15. За Динамо (Москва) Наталия Гончарова заби 26 точки, Бетания де ла Круз записа 13 точки.

Титлата е втора подред за московския тим.